Zalety i wady kamiennego dywanu?
Kamienne dywany, a więc powierzchnie wykonane ze specjalnie wybranych oraz przygotowanych otoczaków cechujących się wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i odpornością na uszkodzenia zyskują coraz większe uznanie Polaków pragnących wprowadzić powiew świeżości na swoich balkonach, tarasach, jak również we wnętrzach swoich przestrzeni mieszkalnych. Z uwagi na ten fakt postanowiliśmy, że przyjrzymy się nieco bliżej korzyściom wynikającym z zastosowania w ramach własnej posesji takiego rozwiązania oraz aspektom, które mogą przemawiać przeciwko niemu. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Istotnym aspektem na który należy zwrócić uwagę jest fakt, iż kamienny dywan pozwoli na stworzenie powierzchni, która to wolna będzie od wszelkiej maści łączeń i zakładek, które to tak często stosowane są w przypadku tradycyjnych sposobów wykańczania posadzek. Dzięki temu znacznie niższe jest ryzyko, iż na skutek ekspozycji na regularne wahania temperatur oraz niekorzystne warunki atmosferyczne dywan taki zacznie pękać, co nie tylko pogorszyłoby jego walory estetyczne, ale także w niektórych przypadkach wiązałoby się z koniecznością jego całkowitej wymiany na nowy. Kamienny dywan to także szybka aplikacja żywicą oraz niezwykle dobra przyczepność do każdego niemalże podłoża. Należy jednakże pamiętać, że aby wyrób mógł cechować się maksymalną żywotnością, niekiedy okazać się może wręcz niezbędne zastosowanie powłoki hydroizolacyjnej, zabezpieczającej powierzchnię przed podciekaniem wody, jak również wykształcaniem się na niej grzybów i pleśni. Nie tylko wyglądają one bowiem nieelegancko, ale także mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie tak domowników jak i gości spędzających w ich pobliżu znaczną ilość czasu. Kamienne dywany cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów również dlatego, iż dają one ogromne wręcz możliwości kombinacji różnorakich kolorów i wzorów. Nie jesteśmy dzięki temu ograniczeni kilkoma wariantami stylistycznymi i możliwe jest stworzenie mozaiki, która będzie prawdziwie jedyna w swoim rodzaju oraz przyciągać będzie zazdrosny wzrok gości, sąsiadów oraz przypadkowych przechodniów!
Jeżeli chodzi o mankamenty, z którymi musimy się liczyć decydując się na opisywane dziś rozwiązanie, to nie można nie wspomnieć o pewnych trudnościach jakie wystąpić mogą w kwestii oczyszczania, a wszystko to za sprawą dość chropowatej struktury otoczaków. Osoby starające się kłaść kamienne dywany we własnym zakresie informują także, iż występować mogą pewne problemy z ich aplikacją na pionowych powierzchniach – to jednakże jedyne kluczowe wady, które warto nadmienić w ich przypadku. Uważamy, że ustępują one miejsca zaletom opisywanego rozwiązania, co z kolei stawia je znacznie powyżej takich elementów wykończeniowych jak panele, płytki, czy też komponenty betonowe, które były na potęgę stosowane w przestrzeniach mieszkalnych oraz biurowych jeszcze kilka lat temu. Naszym zdaniem warto więc się na nie zdecydować jeżeli przyświeca nam plan renowacji oraz zmiany wyglądu balkonu, tarasu lub też innej przestrzeni użytkowo-rekreacyjnej.