Dom

Rodzaje osłon okiennych

Osoby zaznajomione z amerykańską kulturą zapewne zdają sobie sprawę z istnienia w USA powiedzenia, które w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza „mój dom moim zamkiem”. Amerykanie są święcie przekonani, iż mają prawo do ochrony swojej posesji przed nieproszonymi gośćmi, włamywaczami oraz innego rodzaju złoczyńcami. W naszym kraju przepisy dotyczące ochrony koniecznej nie faworyzują aż w takim stopniu posiadacza domu, mieszkania lub firmy, jednakże co sprytniejsi posiadacze własnych czterech kątów decydują się chronić je w nieco inny, niestandardowy sposób, a mianowicie – poprzez wzmacnianie drzwi oraz instalację osłon okiennych.


Szczególnie to drugie rozwiązanie zasługuje na pochwałę, bowiem jak wynika ze statystyk policyjnych, do lwiej części włamań dochodzi właśnie na skutek niewystarczającego zabezpieczenia okien lub też pozostawienia ich otwartych na oścież w momencie, gdy właściciel opuszcza obiekt. Przyznać trzeba, że jest to niemalże zaproszenie dla rabusia, który doskonale wie, że nikogo nie ma w domu i może przeszukać go pomieszczenie po pomieszczeniu w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów.


Problem ten możemy jednak w znacznym stopniu ograniczyć, jeżeli tylko zdecydujemy się na zakup wysokiej jakości rolet lub okiennic. Nie tylko uchronią nas one przed nadmiarem promieni słonecznych, które mogą w nadmiernym stopniu nagrzewać wnętrze naszego domu lub biura w sezonie letnim, ale także – a może raczej przede wszystkim – ograniczą one ryzyko, że zostaniemy okradzeni przez włamywaczy.


Na rodzimym rynku oferta elementów zabezpieczających jest niezwykle bogata, począwszy od rolet adaptacyjnych, nadstawnych i podtynkowych, aż po solidne żaluzje fasadowe i okiennice wykonane z wysokiej jakości metalu znacznie utrudniającego przedostanie się do wnętrza naszego domu lub firmy. Osoby pragnące zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa mogą zdecydować się także na wyposażenie takich komponentów w dodatkowe zamki i rygle, dzięki czemu sforsowanie pierwszego poziomu zabezpieczeń stanowić będzie dla złoczyńcy nie lada wyzwanie.
Warto wiedzieć, że zwiększone zainteresowanie Polaków kwestiami bezpieczeństwa przyczyniło się do popularyzacji osłon okiennych, ich produkcji w o wiele większych ilościach, a co za tym idzie – znacznego obniżenia ceny takich wyrobów. Oznacza to, że już teraz możemy w sposób kompleksowy zabezpieczyć swoje cztery ściany, podnosząc komfort życia domowników lub pracowników, a jednocześnie nie ponosząc z tego tytułu nadmiernie wysokich kosztów.


Jeżeli więc chcemy zadbać o siebie, swoich bliskich oraz współpracowników…nie ma lepszego sposobu by to zrobić nabywając w sklepie stacjonarnym lub w Sieci zestaw osłon okiennych, które ograniczą naszą ekspozycję na niekorzystne warunki pogodowe, zminimalizują poziom hałasu docierającego do wnętrza, a także sprawią, że będziemy mogli bezpiecznie opuścić swoją „twierdzę”, nie obawiając się, że do jej wnętrza dostanie się osoba niepożądana. Uważamy, że poczucie komfortu i bezpieczeństwa warte są każdej ceny, szczególnie w obecnych czasach, kiedy to o napadach czy włamaniach słyszy się niemalże codziennie!